Nový obklad v kúpeľni o 3 dni skôr? Kedysi nemožné je dnes realitou

Predstavujeme vám nové trendy v hydroizolácii a lepení dlažby balkónov, terás a kúpeľní. Ušetrite materiál aj čas pri realizácii s novou metódou pokládky dlažby a obkladu do vašej kúpeľne či na balkón.

Dnes je použitie hydroizolácie pod dlažbu kúpeľní alebo balkónov samozrejmosťou. Na trhu je celá škála produktov na cementovo-polymérovej báze, väčšinou dvojzložkové alebo jednozložkové na disperznej báze, ktoré sú vo vedrách pripravené na okamžité použitie. V spojení s kvalitným flexibilným cementovým lepidlom tak tvoria systémové riešenie.

Položili ste si ale niekedy otázku, či to nejde urobiť lepše, rýchlejšie a kvalitnejšie? Kam sa môžu stavebné materiály a postupy v ďalších desiatich rokoch posunúť? Materiálom budúcnosti sú tzv. MS polyméry. Hybridné tmely a lepidlá, ktoré sú širokej verejnosti známe v podobe vysokopevnostného lepidla MAMUT GLUE High Tack. MS polyméry je možné rôzne modifikovať a vyvíjať na rozdielne aplikácie a výsledné vlastnosti. Jednou takou vývojovou vetvou je elastické lepidlo a hydroizolácia v jednom.

Výhody a prednosti moderných materiálov na báze MS polymérov

 • Pripravený na okamžité použitie, bez nutnosti miešania a ďalšej prípravy.
 • Produkt typu 2 v 1, hydroizolácia a lepidlo na obklady a dlažbu.
 • Na nesavé podklady je aplikácia bez nutnosti penetrácie. Pri rekonštrukciách sa lepí priamo na pôvodnú keramickú dlažbu (nutné iba odmastniť a očistiť).
 • Na kvalitné a nové savé podklady tiež nie je nutná penetrácia. Ideálny stav pri novostavbách.
 • Taktiež na kritické a pružné podklady vrátane dreva, OSB alebo drevotriesky. Je vhodná aj na anhydritové podklady.
 • Aplikácia na podlahy a steny (zvislé aplikácie), dostatočne tixotropné, nesteká.
 • Hydroizolácia bez nutnosti použitia pások, pružne prekonáva praskliny a dilatačné škáry či medzery.
 • Šetrí čas na aplikáciu a znižuje potrebu počtu vrstiev v porovnaní s bežnými hydroizoláciami.
 • Po vytvrdnutí má extrémne vysokú pevnosť, ideálnu aj na veľkoformátové dlažby.
 • Vypĺňa nerovnosti podkladov, nespôsobuje koróziu kovov, tlmí kročajový hluk.
 • Univerzálne použitie, interiér aj exteriér, odoláva vode a mrazu, stále flexibilné aj pri hlbokých mrazoch.

 

Postup aplikácie

Aký je postup hydroizolácie a lepenia dlažby či obkladu novou metódou?

 1. Penetrácia nie je potrebná, ak máme kvalitný nový savý podklad alebo v prípade rekonštrukcie priamo na keramickú dlažbu, stačí odmastiť a očistiť pôvodné nečistoty.
 2. Hydroizolačná vrstva sa nanáša iba raz v predpísanej hrúbke, hmota sa nemieša, ale priamo aplikuje. Do rohov a dilatačných škár sa nevkladajú žiadne pásy.
 3. Po vyschnutí lepíme najskôr keramické obklady, následne dlažbu. Hmota sa nanáša iba jednostranne, čím sa znižuje spotreba oproti cementovým lepidlám.
 4. Po zaschnutí zaškárujeme pružným tmelom.

Štúdia porovnania časovej úspory pri použití nových progresívnych materiálov voči tradičnému systému hydroizolácie a lepení keramických obkladov jasne ukazuje, že časová úspora je tri dni, vďaka úspore času na penetráciu, vkladanie pásov do rohov, druhej poistnej hydroizolačnej vrstve a kratšej technologickej prestávke medzi pokládkou dlažby a škárovaním obkladov. Navyše, okrem času, moderné materiály na báze MS polymérov znižujú prácnosť a svojimi kvalitatívnymi vlastnosťami posúvajú celý systém o niekoľko tried vyššie.

Konkrétnym predstaviteľom popísanej novej generácie je DUO FLEX L8600 Elastické lepidlo a hydroizolácia. Dodáva sa v 5 kg vedrách, pričom farba hmoty je béžová. S týmto produktom nemusíte dlho premýšľať, na aký podklad položiť vašu novú dlažbu či obklad. Použijete ho priamo na betón, anhydrit, drevo, plech, epoxy náter alebo pôvodnú dlažbu. Neriešite vkladanie tesniacich pásov do rohov hydroizolácie alebo penetráciu. Naviac získate absolútne pružné a extrémne pevné lepidlo / hydroizoláciu s útlmom krokov.

Elastické lepidlo a hydroizolácia DUO FLEX L8600

 

Videonávod na lepenie dlažby a obkladu s lepidlom a hydroizoláciou Duo Flex 2v1

POKLÁDKA DLAŽBY NA BALKÓN ALEBO TERASU

S POUŽITÍM PRODUKTOV: PRIMER ALFA, DUO FLEX

POKLÁDKA DLAŽBY A OBKLADOV V KÚPEĽNI

S POUŽITÍM PRODUKTOV: PRIMER ALFA, SAMONIVELAČNÁ HMOTA a DUO FLEX