Protišmyková epoxidová podlaha - jednofarebná

S POUŽITÍM PRODUKTOV: EPOXIN F1000 DRY – KREMIČITÝ PIESOK – EPOXIN F5000

Protišmykovú liatu epoxidovú podlahu viete využiť takmer kdekoľvek, kde je potrebná protišmyková úprava. Vhodná je napríklad pre nájazdové rampy, pivnice, dielne, garáže, chodby, haly, kuchyne. Na výber je množstvo rôznych odtieňov RAL finálneho krycieho náteru. Vytvorte si dizajnovú protišmykovú podlahu podľa vašich predstáv.

KROK #1

Na suchý a súdržný podklad aplikujeme penetráciu EPOXIN F1000 DRY. Zamiešame obe zložky epoxidovej penetrácie (A aj B) a zmes aplikujeme pomocou štetca, valčeka alebo striekacím zariadením AIRLESS. Pre vyrovnanie drobných nerovností či pórov v podklade a dosiahnutie lepšieho vzhľadu finálneho náteru môžeme aplikovať aj tzv. záškrab (pridaním 50 – 100 hmotnostných % piesku frakcie 0,1 – 0,5 mm). To nám zabezpečí penetráciu betónového podkladu. Spotreba penetrácie je približne 0,4 kg/m2. Pre skrátenie doby tuhnutia z 20 hodín na 3,5 alebo 6 hodín (v závislosti od teploty prostredia a množstva aplikovaného materiálu), je možné pridať EPOXIN Accelerator.

Alternatívy: F1100 DRY FAST, F1200 WET, F1300 ŠPECIÁL

KROK #2

Po 20 hod. (ak nebol použitý EPOXIN Accelerator) od nanesenia penetrácie aplikujeme ďalšiu vrstvu epoxidovej penetrácie EPOXIN F1000 DRY. Na čerstvo nanesenú penetráciu aplikujeme kremičitý piesok frakcie 0,4 – 0,8 mm. Piesok sa na podklad prehodí tak, aby penetráciu pod ním nebolo vidieť (do sucha). Spotreba piesku je okolo 2,0 – 2,5 kg/m2.

KROK #3

Po 20 hod. (ak nebol použitý EPOXIN Accelerator) odstránime prebytočný piesok a aplikujeme vrchný krycí náter EPOXIN F5000 v jednej vrstve pomocou valčeka pri spotrebe 0,6 kg/m2.

Vyššie spomínaný text je iba informatívny. Všetky pokyny nájdete v každom jednotlivom produkte, kde sú umiestnené technické a bezpečnostné listy, v ktorých nájdete všetky podrobné informácie.