Den Braven je hlavným sponzorom cyklopreteku Svätojurský Den Braven drapák

Sme veľmi radi, že sme sa stali hlavným sponzorom cyklopreteku Svätojurský Den Braven drapák. Na podujatí vládlo horúce počasie, čo sťažovalo športové výkony, no aj napriek tomu vládla priateľská atmosféra. Pozrite sa s nami, ako prebiehal cyklopretek.

Štartovalo sa postupne od 10:00 pri Pustom kostolíku vo Svätom Juri. Jednotliví súťažiaci štartovali podľa poradového čísla, ktoré dostali v čase registrácie na pretek. Prví registrovaní tak išli ako prví. Trasa viedla smerom hore do strmého kopca prevažne po lesných cestách. V čase preteku vládlo slnečné počasie s teplotou vzduchu okolo 30 °C a s pribúdajúcim časom teplota vzduchu stúpala. Súťažiacich to ale neodradilo a preteku sa zúčastnili ako deti, tak aj starší do 60 rokov.

Cieľ sa nachádzal pri Malom Javorníku, čo tvorilo trasu dlhú 6,2 km so 490 m prevýšením. Vyhodnotenie sa uskutočnilo kúsok od cieľa, a to pri Bielom Kríži. Celkovo bolo 11 kategórií rozdelených podľa veku účastníkov a pohlavia. Po vyhodnotení víťazov prebehla tombola s cenami. Výherci si v balíkoch mohli nájsť hodnotné ceny od Den Braven, ako napríklad cyklistickú reflexnú bundu Den Braven, osušku Mamut Glue, tričko, nákrčník, príslušenstvo na ošetrenie bicykla a ďalšie drobnosti od Den Braven.

Všetkým účastníkom preteku gratulujeme k výkonu a veríme, že sa vidíme opäť budúci rok. Organizátorom ďakujeme za príležitosť, že sme mohli byť sponzorom takého výborného podujatia.

Kedy? 20.6.2021

Kde? Svätý Jur

Štart: Pustý kostolík

Cieľ: Malý Javorník

Dĺžka trasy: 6 200 m

Prevýšenie: 490 m

Organizátor: CK Svätý Jur

Foto: Katarína Vašeková, Veronika Matúšková