Objavte krásu detailov s epoxidovou živicou na odlievanie

Kreatívni umelci už určite poznajú krásu zalievacích epoxidových živíc. Je nimi možné dekorovanie nábytku, bytových doplnkov, ale aj šperkov. Vďaka svojej priehľadnosti ich možno sfarbiť najrôznejšími farebnými odtieňmi, ale tiež zaobchádzať s mierou priehľadnosti. Zhrnuli sme pre Vás niekoľko inšpirácií, čo všetko je možné vytvoriť pomocou zalievacie hmoty EPOXIN DEKOR.

Epoxidové jedálenské stoly a konferenčné stolíky

Veľmi obľúbená technika využitia epoxidových živíc na oživenie jedálenských a konferenčných stolov. Stolári s ňou vytvárajú priamo umelecké diela, ktoré oslovia. Najčastejšie sa stretávame so zaliatím masívnych kusov dreva, ktoré si zachovávajú svoju charakteristickú prirodzenú štruktúru. To ale nie je jediným možným riešením. Nebojte sa experimentovať a skúste drevo zaliať do rôznych tvarov, kontrastných farieb alebo zalejte predmety priamo do stola.

Nástenné hodiny z epoxidovej živice

Vyrobte si jedinečný dizajnový kúsok do domácnosti. Hodiny zaliate epoxidovou živicou s farebným pigmentom pôsobia štýlovo a moderne. Správnym namiešaním farieb môžete dosiahnuť efekt prímorských vĺn. So správnym vyrezaním dreva a modrým sfarbením epoxidovej živice je možné vytvorenie efektu zemegule.

Šperky z epoxidových živíc

Tu si prídu na svoje najmä milovníci šperkov. Vytvorte si svoj unikátny šperk, ktorý nebude mať nikto iný. Náušnice, prstene, prívesky najrôznejších tvarov a farieb. Skombinujte niekoľko odtieňov do jednej formy, hrajte sa s priehľadnosťou, alebo zalejte do šperku kvet či metalické kúsky. Buďte originálni a nebojte sa skúšať.

Epoxidové podšálky, podložky

Veľmi jednoduché na výrobu a zároveň efektné. Odlejte si náhodné ploché tvary, prípadne použite formu, do ktorej stačí naliať malé množstvo zalievacej hmoty. Na ozdobenie môžete použiť farebné pigmenty, ktoré roztiahnete ihlicou, prípadne zalejete metalické kúsky, kamienky a pod. Okraje dotvorte namaľovaním po vytvrdnutí. Na podložky z epoxidových živíc môžete pokladať aj horúce nápoje.

Epoxidové misky a etažéry

Dostávame sa k mierne zložitejším aplikáciám epoxidových živíc. Pri tvorbe misiek na šperky je dôležité myslieť na tenké vrstvy a mierne sklony. Etažéry vyžadujú vŕtanie, ktoré je možné po úplnom vytvrdnutí hmoty. Zdobenie je už na vašej fantázii. Misky a etažéry sú v tomto prípade vhodné skôr na šperky a osobné veci. V prípade jedla ho odporúčame neklasť priamo na povrch, ale na obrúsok, prípadne používať jedlo v košíčkoch.

Dekorácie a doplnky pre radosť z epoxidových živíc

Do epoxidových živíc možno zaliať aj svetielka, z ktorých môže vzniknúť zaujímavý efekt. Takú lampičku určite ocenia aj deti ako nočné svetlo alebo len tak pre radosť. Epoxidové živice nám poskytujú neobmedzené možnosti nielen na nábytok, interiérové doplnky, šperky ale aj ako ideálne darčeky pre našich blízkych. Zaliate iniciály mena v ich obľúbených farbách či z kvetov sú krásnym darčekom k sviatku alebo narodeninám. Umelecky cítiaca duša vie vytvárať z hmoty rôzne obrazce na potešenie a dekoráciu do domu. Popustite svoju kreativitu a objavte krásu v detailoch vďaka epoxidovej živici EPOXIN DEKOR.