Hladká epoxidová podlaha - jednofarebná alebo designová

S POUŽITÍM PRODUKTOV: EPOXIN F1000 DRY – EPOXIN F5000 – DEKORATÍVNY CHIPS – EPOXIN F7000

Hladkú liatu epoxidovú podlahu viete využiť takmer kdekoľvek. Vhodná je napríklad do interiérov rodinných domov, spoločenských či kancelárskych priestorov, garáží a dielní. Jej hladký jednoliaty povrch dokáže zaujať aj samotný. Na výber je množstvo rôznych odtieňov RAL finálneho krycieho náteru, ktorý môžete oživiť dizajnovými akrylátovými chipsami. Nakombinujte si dizajnovú liatu podlahu podľa vašich predstáv.

KROK #1

Na suchý a súdržný podklad aplikujeme penetráciu EPOXIN F1000 DRY. Zamiešame obe zložky epoxidovej penetrácie (A aj B) a zmes aplikujeme pomocou štetca, valčeka alebo striekacím zariadením AIRLESS. Pre vyrovnanie drobných nerovností či pórov v podklade a dosiahnutie lepšieho vzhľadu finálneho náteru môžeme aplikovať aj tzv. záškrab (pridaním 50 – 100 hmotnostných % piesku frakcie 0,1 – 0,5 mm). To nám zabezpečí penetráciu betónového podkladu. Spotreba penetrácie je približne 0,4 kg/m2. Pre skrátenie doby tuhnutia z 20 hodín na 3,5 alebo 6 hodín (v závislosti od teploty prostredia a množstva aplikovaného materiálu), je možné pridať EPOXIN Accelerator.

Alternatívy: F1100 DRY FAST, F1200 WET, F1300 ŠPECIÁL

KROK #2

Po 20 hod. (ak nebol použitý EPOXIN Accelerator) od nanesenia penetrácie a následne aplikujeme vrchný krycí náter EPOXIN F5000, v jednej vrstve. Zamiešame obe zložky krycieho náteru (A aj B) a zmes aplikujeme pomocou valčeka pri spotrebe 0,6 kg/m2. Ak neplánujeme použiť dekoratívne akrylátové chipsy, týmto krokom môžeme skončiť.

KROK #3

Voliteľný dizajnový efekt – pre dizajnový efekt epoxidovej podlahy je možné ešte do čerstvého náteru EPOXIN F5000 rozhodiť akrylátové dizajnové chipsy rôznej farebnosti. Chips sa vyhazuje do vzduchu, aby samovoľne padal na čerstvý náter. Po 24 hodinách od aplikácie náteru s dekoratívnym chipsom, zrazíme (napr. špachtlou) prečnievajúce chipsy a dôkladne povysávame.

KROK #4

Voliteľný dizajnový efekt – Do 48 hodín od aplikácie náteru sa chipsy musia ochrániť lakom EPOXIN F7000, ktorý pozostáva z dvoch zložiek (A + B). Zmiešame obe zložky a aplikujeme pri spotrebe 0,15 kg/m2 pomocou valčeka. Ak by sme chceli dosiahnuť jemný protišmyk liatej epoxidovej podlahy, môžeme vmiešať do krycieho laku cca 6 – 7 hmotnostných % ANTI-SKID.

Vyššie spomínaný text je iba informatívny. Všetky pokyny nájdete v každom jednotlivom produkte, kde sú umiestnené technické a bezpečnostné listy, v ktorých nájdete všetky podrobné informácie.