Antistatická epoxidová podlaha do ordinácií a vyšetrovní NOÚ v Bratislave

V priestoroch Národného onkologického ústavu v Bratislave sa realizovala rekonštrukcia, ktorá zahŕňala aj modernizáciu ordinácií a vyšetrovní. Priestory, kde je špeciálne vybavenie s citlivou elektronikou si vyžadujú antistatickú podlahu. Ak je priestor potrebné pravidelne čistiť a dezinfikovať, riešením je celistvá (bezškárová) a chemicky odolná antistatická epoxidová podlaha.

Podklad bol najskôr prebrúsený a dôkladne povysávaný. Použila sa epoxidová Penetrácia EPOXIN F1000 DRY, určená na povrch s vlhkosťou do 4%. Na ďalší deň bol zo samolepiacej medenej pásky vytvorený raster s vyvedením do elektrikárskej krabice pre pripojenie uzemnenia. Nasledovala vrstva vodivého náteru F9000 CONDUCTIVE v množstve 0,15kg/m². Po 24 hodinách sa aplikovala finálna vrstva, antistatická stierka EPOXIN F9100 ANTI-STATIC.

Objekt / Lokalita: Ordinácia/vyšetrovňa, NOÚ Bratislava

Rozsah realizácie: 22 m²

Dátum realizácie: 08/2021

 

EPOXIN F1000 DRY

Medená páska

EPOXIN F9000 CONDUCTIVE

EPOXIN F9100 ANTI-STATIC

 

Epoxidový program EPOXIN vyvíjame a vyrábame priamo v našom výrobnom závode Den Braven production v Přerove. V roku 2020 prebehla rozsiahla investícia do nových priestorov a výrobných technológií portfólia epoxidových penetrácií a stierok.