Epoxidová podlaha v podzemnej garáži bytového domu Pelhřimov

Pri novostavbe bytového domu v meste Pelhřimov sa aplikovala epoxidová podlaha Den Braven. Tentokrát sa realizovali podzemné priestory garáží a chodieb. Požiadavkou bola epoxidová podlaha s protišmykovými vlastnosťami, preto sa zvolil epoxidový systém s kremičitým pieskom zaisťujúci požadovaný efekt.

Podklad bol na niekoľkých miestach poškodený výtlkmi a nerovnosťami, preto sa pomocou penetrácie EPOXIN F1000 DRY zahustenej výrobkom Thixop, zabezpečila lokálna oprava povrchu. Následne sa celý povrch natrel penetráciou EPOXIN F1000 DRY, do ktorej bol vsypaný prírodný piesok frakcie 0,4 až 0,8 mm pre vytvorenie protišmykového efektu výslednej podlahy.

Prírodný piesok bol vsypaný do živej penetrácie. Na druhý deň sa celá podlaha prebrúsila, povysávala a pripravila na finálne zakončenie podlahy.

Posledná vrstva pozostávala z náteru EPOXIN F5000 v odtieni RAL 7001. V poslednej fáze sa vyznačili parkovacie státia a vodorovné značenia.

Vďaka ucelenému epoxidovému systému EPOXIN získal bytový dom v meste Pelhřimov odolnú a funkčnú podlahu pre svoje podzemné priestory a garáže.

Objekt / Lokalita: Podzemné garáže a chodby bytového domu Pelhřimov

Rozsah realizácie: cca 1 200 m2

Dátum realizácie: 10/2021

 

EPOXIN F1000 DRY

EPOXIN F5000

THIXOP

Prírodný a farbený piesok

 

Epoxidový program EPOXIN vyvíjame a vyrábame priamo v našom výrobnom závode Den Braven production v Přerove. V roku 2020 prebehla rozsiahla investícia do nových priestorov a výrobných technológií portfólia epoxidových penetrácií a stierok.