Systémové riešenie epoxidovej podlahy v obci Veselá

V decembri 2020 prebiehali stavebné práce administratívnej budovy v obci Veselá (okr. Zlín). Pre podlahárske práce na celkovej ploche cca 450m2 boli zvolené systémové skladby výrobkov Den Braven.

Pre vyrovnanie podláh bola zvolená Samonivelačná hmota na podlahy MULTI FLOOR S600. Táto samonivelačná hmota umožňuje použitie v interiéroch na podklady savé a pri použití Adhézneho mostíka Den Braven aj na nesavé podklady. Je tiež vhodná na podlahy s podlahovým vykurovaním a vyznačuje sa výborným rozlevom a dlhou dobou spracovateľnosti. Vzhľadom k veľkosti aplikačnej plochy bolo použité strojové miešanie a rozlev, viď fotogaléria. Aplikácia samonivelačnej hmoty bola v hrúbke vrstvy 10 mm.

V druhom kroku sme aplikovali penetráciu EPOXIN F1200 WET, ide o dvojzložkovú epoxidovú penetráciu na vlhký podklad (vlhkosť podkladu nad 4 %). Pre tento výrobok je typická veľmi dobrá penetračná schopnosť, rýchle tuhnutie, výborná priľnavosť k podkladu a už zmienená schopnosť aplikácie na vlhké podklady. Spolu s aplikáciou penetráce bol robený presyp kremičitým pieskom.

V poslednom kroku sme použili stierku EPOXIN F5000. Ide o pigmentovaný dvojzložkový epoxidový náter a stierku pre finálnu nášľapnú vrstvu. V tomto prípade bol použitý odtieň RAL 7035.

Aj v tomto prípade bola voľba povrchu podlahy ovplyvnená požiadavkou na vysokú účelnosť podlahy, estetické hľadisko a tiež požiadavkou na ľahkú údržbu a dlhú životnosť povrchu.

Produkty rady EPOXIN sú vyrábané na základe epoxidových živíc a zahŕňajú širokú škálu produktov od penetrácií, cez nátery/stierky, až po finálne laky na uzatvorenie dekoratívnych chipsov. Tieto produkty sa vyznačujú výbornou mechanickou odolnosťou, tvrdosťou, umývateľnosťou, rozmerovou stálosťou a ďalšími vlastnosťami, typické pre epoxidy.

Objekt / Lokalita: Kancelárske priestory, obec Veselá (okr. Zlín)

Rozsah realizácie: cca 450 m2

Dátum realizácie: 12/2020

Výrobky rady EPOXIN sú vyrábané priamo v našom výrobnom závode v Přerove, kde sme vybudovali novú výrobnú halu určenú iba na výrobky EPOXIN.